چگونه یک قلم لمسی برای تبلت و موبایل بسازیم

زمان مطالعه
7 دقیقه

آموزش ساخت قلم لمسی موبایل و تبلت

در حال حاضر در بازار انواع قلم های لمسی برای دستگاه هایی که از صفحه های تاچ استفاده می کنند موجود است. قیمت این قلم ها از چند هزار تومان شروع می شود و گاهی تا ۱۰۰ هزار تومان هم می رسد. ما در روباه اعتقاد داریم که وقتی می شود یک قلم لمسی را رایگان از وسایل ابتدایی موجود در خانه ساخت، دیگر نیازی به پرداخت چنین هزینه هایی نیست.

چند روش مختلف برای ساخت قلم لمسی برای دستگاه های تاچ وجود دارد ولی این ساده ترین و سریع ترین روش است که به هیج عنوان به وسایل پیچیده نیازی ندارد.

آموزش ساخت قلم لمسی

وسایل مورد نیاز

  • یک بسته چیپس که قبلا چیپس آن را با دوستانتان خورده اید
  • یک خودکار
  • مقداری بسیار کمی پنبه و یا دستمال کاغذی (هر چیزی که نرم باشد)

 

این روش از این جهت که وسایل زیادی را نیاز ندارد بسیار هوشمندانه است. علاوه بر خودکار به یک پوشش مواد خوراکی مانند چیپس و یا شکلات نیاز دارید. اکثر پوشش های مواد عذایی کار می کنند و تنها نکته ی مهم آن است که داخل سطح آن نقره ای باشد (مانند تصویر). اگر داخل سطح آن گلاسه و یا سفید باشد احتمالا کار نخواهد کرد.

مراحل ساخت

ابتدا پوست چیپس را مثل تصویر ببرید و دقت کنید که دو نوار، در قسمت بالا سمت راست آن مطابق تصویر بریده شده باشند.

ساخت قلم برای موبایل - مرحله 1

خودکار را بر لبه راست پوست چیپس بریده شده قرار دهید و به اندازه یک نخود پنبه و یا دستمال کاغذی بر روی سر آن قرار دهید. سپس نوار ابتدایی را بر روی خودکار بخوابانید و با چست نواری آن را محکم کنید. همچنین لبه راستی پوست چیپس را نیز با چسب نواری به خودکار بچسبانید.

ساخت قلم برای موبایل - مرحله 2

خودکار را بغلتانید و نوار دوم را بر روی خودکار بخوابانید به نحوی که با نوار اول عمود باشد. در پایان هم بقیه پوست چیپس را دور خودکار بپیچانید و با چسب سر جایش محکم کنید.

ساخت قلم برای موبایل - مرحله 3

روش کار این وسیله به این صورت است که الکتریسیته ساکن موجود در دست شما از طریق پوست چیپس به نوک خودکار منتقل خواهد شد و دستگاه شما آن را به عنوان یک ورودی بر روی صفحه ثبت می کند. به همین علت دقت کنید که قسمتی که قلم را نگه می دارید حتما توسط پوست نقره ای پوشیده باشد.

به همین سادگی شما یک قلم لمسی راحت و بادوام را دارید که بر روی دستگاه صفحه لمسی شما کار خواهد کرد.

ساخت قلم برای موبایل - مرحله 4

 

 


دیدگاه ها
  1. امیر | پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *